Już 7 września pojawi się w sprzedaży powieść Agnieszki Panasiuk

Podzielcie się informacją

ANTONIA – Pierwszy tom cyklu powieściowego „Na Podlasiu” rozgrywającego się w Białej Podlaskiej w drugiej połowie XIX wieku. Bohaterkami powieści są kolejno: Antonia, Cecylia i Aleksandra. Ale „Na Podlasiu” to również opowieść o mieście i jego mieszkańcach.

Jest rok 1869. Antonia Gillard  – bohaterka powieści „Na Podlasiu. Antonia” traci posadę nauczycielki na pensji dla dziewcząt. Opuszcza Warszawę i zostaje guwernantką w domu rosyjskiego urzędnika w Białej na Podlasiu. Tu zawiązuje przyjaźnie, poznaje lokalne tradycje i śledzi poczynania Oswobodziciela – tajemniczego jeźdźca, który pomaga mieszkańcom regionu mierzyć się z carskimi represjami.Już 7 września pojawi się w sprzedaży powieść Agnieszki Panasiuk

W wyniku intrygi guwernantka musi pożegnać się z nauczaniem i podjąć się zupełnie nowego zajęcia. Antonia, jako dama do towarzystwa hrabiny Stefanii, wyjeżdża do Franopola. Bierze udział w życiu towarzyskim, podróżach i wizytacjach majątków, ale równocześnie angażuje się w pomoc ubogim i chorym. Los sprzyja kobiecie, która zakochuje się z wzajemnością. Jednak dla zakochanych nadchodzi czas próby. Czy zdołają zmylić tropy i odwrócić od siebie uwagę carskiej policji? Jak potoczą się dalsze losy Antonii?

Na kartach powieści  cyklu „Na Podlasiu” pojawiają się autentyczne, choć często zapomniane postaci z historii Białej Podlaskiej. Nagrobki  bohaterów – ziemian, lekarzy, duchownych, sklepikarzy, nauczycieli, rzemieślników czy urzędników można odnaleźć   w najstarszej części cmentarza parafialnego w Białej Podlaskiej.

Już 7 września pojawi się w sprzedaży powieść Agnieszki Panasiuk

Agnieszka Panasiuk, z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała
z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną
w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia.


Agnieszka Panasiuk i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. Powieść
„Na Podlasiu. Antonia” będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych od
7 września.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.