III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej w SP3 Biała Podlaska

Idźcie i siejcie ;)

W środę (21.11) w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej odbył się III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać wykonania zespołów jak i solistów z bialskich placówek oświatowych.

W roli gospodarza wystąpiła oczywiście pani dyrektor Barbara Wojarnik, wśród zaproszonych gości pojawili się Michał Litwiniuk prezydent Miasta Biała Podlaska, Małgorzata Kiec szefowa bialskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie, przedstawiciele służb mundurowych i rodziców, księża. Koncert był także okazją do uczczenia 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przed publicznością zaprezentowali się:

 • Zespół “Jeżyki” z Niepublicznego Przedszkola ,,Akademia Przedszkolaka” w Białej Podlaskiej w składzie: Martyna Kilian, Agnieszka Kamińska, Alicja Swarcewicz, Jan Zazula, Lena Niczyporuk, Kuba Maliszewski, Wiktoria Kozak- Sikorska, Sebastian Sawczyc, Kacper Matusz, Mikołaj Kasak, przygotowany przez: Mirosławę Raczyńską i Agatę Widłak. Zespół wykonał dwie piosenki: „Co to jest niepodległość” i „Jestem Polakiem”.
 • Zespół „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Białej  Podlaskiej pod kierunkiem Anny Miszkiniuk i Anny Stefaniuk. Zespół zaprezentował „Jesteśmy Polką i Polakiem” i „Co to jest niepodległość?”.
 • Zespół “Szósteczki” z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Bożeny Małachwiejczuk, Iwony Onyszczuk i Małgorzaty Kobylińskiej. W wykonaniu „Szósteczek” usłyszeliśmy: „Pierwszą kadrową” i „Przybyli ułani pod okienko”.
 • Maja Sprycha z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Katarzyny Chmiel i Joanny Biniendy. Maja zaśpiewała pieśń „Szara piechota”.
 • Zespół z Niepublicznego im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Iwony WróbelDoroty Iwaniuk. Zespół zaprezentował „Mówię o tobie dobrze”  i „Niepodległa, niepokorna”.
 • Także z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Białej Podlaskiej w wykonaniu “Roty” zaprezentowało się trio: Dominika Turyk, Lilianna Deleżuch i Jan Bytys pod kierunkiem Anity Aduckiewicz i Katarzyny Gałabuda.
 • Z Przedszkola  Samorządowego nr 17 w Białej Podlaskiej wystąpiła Michalina Cyran w piosenkach “Niepodległość” i „Piechota”, pod kierunkiem Teresy Nowakowskiej i Urszuli Rafalskiej.
 • Duet Lena Pieńko i Michał Stefaniuk z Niepublicznego Przedszkola FIKU MIKU w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Moniki Kładź zaprezentował „Piosenkę małego patrioty”.
 • Zespół „Jeżyki” z Przedszkola Samorządowego nr 15 wykonał utwory „Przybyli ułani” i „To co ważne, blisko masz”. „Jeżyki” przygotowała Bogumiła Arseniuk.
 • Aleksandra Leonarcik ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Iwony Świderskiej wykonała „Taki kraj”„Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”.
 • Z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej usłyszeliśmy kolejno: duet Dominika Saczuk i Olga Tarasiuk, w pieśni „Wojenko, wojenko”, następnie „Pierwszą kadrową” i „Taki kraj” w wykonaniu Olgi Tarasiuk oraz „Tu wszędzie jest Polska” i „Powrócisz tu” w wykonaniu Julii Hryciuk. Wykonawczynie śpiewają pod kierunkiem Małgorzaty Kozakiewicz.
 • Z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Białej Podlaskiej wystąpił Błażej Zaremba, który zaśpiewał piosenkę „Uwierz Polsko”. Opiekunem Błażeja jest Damian Aduckiewicz.
 • Ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej wystąpił Maksymiliana Smolińskiego, który wykonał „Marsz Pierwszej Brygady” oraz „Pierwszą Kadrową”, pod kierunkiem Agnieszki Makarewicz.
 • I na zakończenie wystąpili gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej pod kierunkiem Zofii Lasieckiej.

 

« 1 z 2 »

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.