Hopka na Łomaskiej
AutoMoto Z Białej Podlaskiej

Hopka na Łomaskiej – są nowe wiadomości

Są dwie nowe wiadomości w sprawie hopki na przejeździe kolejowym na Łomaskiej. Jak można się domyślać jedna jest dobra, druga nie za bardzo.

Jak informuje Karol Jakubowski z Zespołu prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., zacznijmy od dobrej, różnica poziomów zostanie docelowo zniwelowana.

I jak się domyślałem remont nie jest jeszcze ukończony. Do wymiany pozostała nawierzchnia w torze nr 2. I teraz ta gorsza wiadomość: “Wszystkie prace zakończą się w drugim kwartale 2020 r.”.

Tak więc czeka nas rok jazdy po hopce i zapewne ponowne zamknięcie przejazdu.

Hopka na Łomaskiej


W dniach 08-18 kwietnia b.r. odbył się remont przejazdu na ul. Łomaskiej.  Wymienione zostały tory i płyty przejazdowe, niestety wprowadzono także nowy element – “próg zwalniający”, który wygląda bardziej na hopkę*.

Podczas przejazdu przez przejazd kolejowy wiadomo, trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie inaczej zachowujemy się na przejeździe na Łomaskiej. Ponad to przed przejazdem znajdują się odpowiednie znaki,  w tym ograniczenie prędkości do 30 km/h  jak i znak A-11A “próg zwalniający”. Jednak sama konstrukcja zastosowana na przejeździe może stanowić spore zagrożenie ponieważ nie jest to typowy “próg zwalniający” a hopka. Dodatkowo pojazdy o niskim prześwicie mogą utknąć na takiej konstrukcji lub uszkodzić pojazd.

Remont zdaje się nie jest jeszcze ukończony, ponieważ widać, że do wymiany pozostał jeszcze jeden tor. Tak więc jest nadzieja, że to rozwiązanie jest tymczasowe. Póki co czekam na odpowiedź organów prasowych co do zastosowanego rozwiązania.

*hopka – przeszkoda wybijająca w powietrze lub nierówność trasy pomagająca w wykonaniu skoku.

 

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.