GROM i Herculesy nad Białą Podlaską

GROM i Herculesy nad Białą Podlaską

Podzielcie się informacją

15 września wielu mieszkańców Białej Podlaskiej zastanawiało się co i dlaczego krąży nad ich głowami.  Były to amerykańskie i polskie samoloty transportowe oraz znana wszystkim jednostka GROM.

Jak donosi portal DEFENCE24.PL w ramach ćwiczeń Aviation Detachment Rotation 21-4 nad Białą Podlaską pojawiły się samoloty transportowe HERCULES. Niektóre z nich przyleciały z bazy amerykańskiej bazy w Niemczech – Rammstein. Celem ćwiczeń w Białej Podlaskiej było sprawdzenie możliwości operowania z opuszczonego i potencjalnie niebezpiecznego terenu a w szczególności sprawdzenie możliwości operacyjnych Sił Powietrznych USA w zakresie wykonywania szybkich operacji bojowych na tego typu obiektach, w dowolnym miejscu na świecie. Podczas ćwiczeń dokonano zrzutu szesnastu skoczków z Jednostki Wojskowej GROM.

Podobne i także budzące duże emocje ćwiczenia odbyły się we wrześniu 2019 gdzie nad bialskie niebo zawitały Ospreye.

samoloty nad białą podlaską_1001

Ćwiczenia ADR organizuje się od  2012 roku. Są to manewry powietrzne mające na celu zwiększenie interoperacyjności uczestniczących stron oraz utrzymanie gotowości bojowej. Przeprowadzono także wiele symulacji powietrznych działań w powietrzu wraz z powietrznym tankowaniem.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.