Grała Zimowa Arena BLSP - 6. kolejka

Grała Zimowa Arena BLSP – 6. kolejka

Przedostatnia kolejka przyniosła już rozstrzygnięcia o dalszych losach niektórych drużyn. Są już pewne awanse i  kto zakończy rozgrywki na fazie grupowej.

Grupa A

Rywalizacja w grupie A odbywać się będzie o pozycje 3 i 4 premiujące awansem do ćwierćfinału. Lider Max Orlik Rossosz i wicelider Mario Presto mają już zapewniony awans. O wspomniane miejsca rywalizować będą NissanTop 54 i Bialtrans. Wygrana któregokolwiek z tych zespołów zaowocuje awansem. Szczególnego tonu nada fakt, że Top 54 i Bialtrans zmierzą się bezpośrednio, przy czym Bialtrans ratuje tylko wygrana. Przegrana czy remis wyklucza ich z dalszej rywalizacji. W dość niecodziennej sytuacji jest Nissan, awans mają już w zasadzie na wyciągnięcie ręki i tylko nieszczęśliwe dla nich wyniki mogą ich wyeliminować. Sytuacja ta pokazuje jak ważny jest każdy mecz i wynik. Bardzo wysoka przegrana Topu 0:17 z Mario Presto może mieć wpływ na końcową klasyfikację i awans, bowiem obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, w bezpośredniej rywalizacji osiągnęły remis i o pozycji w tabeli decyduje bilans bramkowy.

Sielczyk 2 i Unidom stoczą bezpośredni pojedynek. Zwycięzca tego meczu zajmie przedostanie, przegrany ostatnie miejsce w tabeli.

Wynik 6. kolejki

 

tabela Grupa A

 

i  mecze w ostatniej kolejce:

 

Grupa B

W grupie B sytuacja jest o tyle klarowna, że o awans mogą walczyć wszystkie drużyny poza Oldboy Mario Presto. Shipcenter dzięki wygranej nad Czarnymi nadal ma szansę na awans. Cel jest jasny wygrać – kolejny mecz z  Sielczykiem. Zadanie oczywiście nie jest łatwe bowiem Sielczyk także walczy o awans i nie zamierzają odpuszczać, nikomu. Właśnie w 6. kolejce pokonali przecież lidera Top Mar. I póki co to tylko Top Mar jest pewny awansu do ćwierćfinałów. Pozostałe drużyny muszą jeszcze zaczekać do ostatniej kolejki. centrumsas.pl kontynuuje passę wygranych, którą zamierza zapewne utrzymać do ostatniego meczu. Ostani mecz z obecnym liderem zadecyduje o ich awansie ale także o fotelu lidera, takie rzeczy tylko w Zimowej Arenie.

W najgorszej sytuacji są zawodnicy Czarnych bowiem pozostaje im tylko śledzić poczynania kolegów i pomimo 2 pozycji w tabeli, może zdarzyć się tak, że nie awansują do ćwierćfinałów. Mnogość rozwiązań niestety nie pozwala na w miarę jasne objaśnienie sytuacji wszystkich drużyn. Sprawę rozwiąże boisko już w najbliższą sobotę.

 

 

Tabela Grupa B

 

Mecze w 7. kolejce:

 

W klasyfikacji strzelców prowadzi Rycerski Daniel (Mario Presto) z dorobkiem 18 bramek.

Zapraszamy do galerii zdjęć z 6. kolejki Ligi Halowej BLSP.

 

 

 

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.