BLSP zakończyła rozgrywki w sezonie 2018/2019

BLSP zakończyła rozgrywki w sezonie 2018/2019

Rozegraliśmy wszystkie mecze. Pora na podsumowanie całego sezonu. Jednak zanim to nastąpi parę słów o ostatniej Extra Kolejce, dzięki której mogliśmy bilans meczowy wyprowadzić na  zero.

Myliłby się ten który myślał, że w BLSP już wszystko wiadomo a Extra Kolejka jest tylko uczynieniem zadość formalnościom. Niektóre z drużyn rozgrywały najważniejsze mecze w sezonie.

I liga.

Walka toczyła się o pozostanie w I lidze. Ostatnie mecze rozgrywałem bowiem 3 drużyny tym zainteresowane (w zasadzie 2 – IP Logistic nie miał już szans na pozostanie w pierwszej lidze). Aż dwa mecze miał do rozegrania Max Orlik Rossosz, który już w pierwszym meczu mógł sobie zapewnić spokojny sen. Jednak remis – który należy uznać za sukces, mecz rozgrywano z 3. drużyną I ligi BLSP – z Mario Presto nadal pozostawia pole manewru dla pozostałych drużyn. A są nimi Sielczyk i KS Dąbrowica, które mierzą się o pozostanie w I lidze w bezpośrednim pojedynku! Aby pozostać w I lidze KS Dąbrowica musi wygrać dla Sielczyka wystarczy zwycięski remis. Pojedynek jest zacięty, ze zmiennym szczęściem, które uśmiecha się jednak do drużyny z Sielczyka dające im ten zwycięski remis to oni pozostaną w I lidze.  Po takim rozstrzygnięciu tego meczu, Max Orlik ostatni mecz z Bialtrans może rozegrać na spokojnie.

Na zakończenie rozgrywek zawodnicy Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, Jarkowi Ossowskiemu i zawodnikom Max Orlik Rossosz przygotowali mała niespodziankę. Szczegóły w materiale foto i wideo 🙂

24 czerwca 2019 Max Orlik Rossosz vs Mario Presto 7 – 7
24 czerwca 2019 IP Logistic vs Nissan Team 6 – 9
26 czerwca 2019 Sielczyk vs KS Dąbrowica 5 – 5
26 czerwca 2019 Max Orlik Rossosz vs Bialtrans 1 – 3

Tabela I liga

II liga.

Mecze rozgrywane w II lidze już nie miały wpływu na pozycje w tabeli i wyniki prezentowały się w następujący sposób:

24 czerwca 2019 Wola Pasze vs Unidom 6 – 8
24 czerwca 2019 Oldboy Mario Presto vs Czarni 14 – 5

Tabela II liga


Wiosna w BLSP zapowiadała się naprawdę ciekawie. Po rundzie jesiennej, 6 drużyn dzieliły tylko 4 punkty i można było domniemywać, że to pomiędzy nimi stoczy się walka o tytuł mistrza BLSP. Podobny stan stan trwa do końca rozgrywek z tym, że z rywalizacji odpadają kolejne zespoły. Na wiosnę rozczarowała postawa PRD S.A., po “jesieni” dość wysoko a na “wiosnę” zdobyte tylko 10 punktów.
Dość szybko się okazuje, że z rywalizacji odpadnie Bialtrans. Fatalny początek rundy wiosennej pozbawia drużynę szans na wygraną w tegorocznych rozgrywkach, jednak zapewnia bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami i 5 “plac” jest zaklepany dla tej ekipy. A więc 😉 w rywalizacji pozostają 4 drużyny. Stan ten trwa do 21. kolejki w której to sytuację prostuje Nissan Team wygrywając mecz z centrumsas.pl. Tym samym centrumsas.pl zostaje wykluczony z rywalizacji o tytuł mistrza.
Pudło jest bardzo ciasne, pierwsza i druga drużna mają identyczną liczbę punktów a trzecia ma tylko jeden punkt straty. Top Mar, Nissan Team i Mario Presto to drużyny, które pretendują do tytułu mistrza. Okazją do wyjaśnienia sprawy jest bezpośredni pojedynek pomiędzy Top Mar i Nissan Team, jednak Nissan oddaje mecz walkowerem. Na ostateczne rozstrzygnięcia musimy zaczekać do ostatniej zasadniczej kolejki. Mario Presto przegrywa z centrumsas.pl, jednak nie ma to już większego znaczenia bowiem Top Mar wygrywa swój ostatni pojedynek przypieczętowując swoją dominację i zostaje królem BLSP. Królem w podwójnej koronie przypomnijmy, że Top Mar jest także zwycięzcą tegorocznej edycji Zimowej Areny – Ligi Halowej BLSP. Trudno się nie zgodzić z ostatecznym rozstrzygnięciem, boisko prawdę ci powie, Top Mar w rundzie wiosennej zremisował tylko jeden mecz, wygrywając pozostałe pojedynki.
Gratulujemy!!!
Walka  pozostanie w I lidze była równie zacięta jak o tytuł mistrzowski a o jej przebiegu można przeczytać już we wstępie.
Przebieg rywalizacji w II lidze był można powiedzieć momentami dramatyczny.
Po “jesieni” II liga miała dwóch zdecydowanych liderów – KS ZK Modrzew i Geotis. Na wiosnę do rywalizacji włączają się drużyny Oldboy Mario Presto i Unidom. Bezspornym liderem II ligi zostaje “Zakład Karny” a rywalizacja trwa tak naprawdę o drugą pozycję premiującą awansem do I ligi. Taki stan rzeczy trwa do 16. kolejki. Drużyna Geotis nie stawia się po raz drugi w sezonie na mecz. Drugi walkower i dyskwalifikacja. W grze pozostają Oldboye i Unidom, z tej rywalizacji zwycięsko wychodzi drużyna Oldboy Mario Presto, która zajmuje drugie miejsce dające promesę gry w I lidze.
Królem strzelców I ligi został Wiraszka Adam z Top Mar z dorobkiem 78 bramek.
W II lidze triumfował Litwiniuk Łukasz z KS ZK Modrzew, z 56 bramkami na koncie.
A teraz chyba najważniejsza wiadomość 😉
W sobotę 6 lipca w Pauza Barze na ul. Sidorskiej (Autosfera) w godz. 16-20, odbędzie się spotkanie integracyjne połączone z wręczeniem nagród za sezon 2018/2019.
A także filmik z wręczenia niespodzianki drużynie Max Orlik Rossosz:
Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial