Koniec integracji z e-społeczeństwem, darmowym

Bialskie zasięgi GSM

Podzielcie się informacją

Do tej pory sam publicznie walczyłem ze wszystkimi sieciami telefonii  komórkowej. Pozostali, jak mniemam robili to w domowym zaciszu. Cieszę, że budzi się świadomość społeczna w skali zaniedbań w tym zakresie. Z czasem może przyjdzie pora także i na inne aspekty życia w mieście zwanym Biała Podlaska.

Na redakcyjnego maila dotarła wiadomość:

Dzień dobry, W Białej Podlaskiej są miejsca gdzie nie działają telefony komórkowe. Sprawa była nie jednokrotnie zgłaszana do operatorów . Nie ma możliwości wezwania karetki czy pracy zdalnej na telefonie, aby wykonać połączenie trzeba wychodzić na ulicę lub stać przy oknie na najwyższym piętrze w domu. Miejsce w którym są problemy z zasięgiem to ulica Robotnicza przed pętlą autobusową. Najbliższy BTS jest prawdopodobnie za torami niestety okolice ulicy Robotniczej to lasy, rozwiązaniem problemu było by zapewne wybudowanie stacji bazowej w okolicach pętli autobusowej lub lotniska.

(adres e-mail do wiadomości redakcji)

P.T. Czytelniczce/Czytelnikowi odpowiem z własnego doświadczenia.

Niestety, w pojedynkę jesteśmy skazani na porażkę. Operatorzy mają dwa zestawy odpowiedzi: „u nas działa” oraz „jest to usługa mobilna”. Każda z nich wymaga choć niewielkiego wyjaśnienia.

U nas działa

Odpowiedź „u nas działa” przypomina odpowiedź admina sieci komputerowej. Operatorzy mają zazwyczaj „mapę zasięgów” i jeżeli nasze zgłoszenie dotyczy miejsca, które jest na tej mapie to jest to nasza wina, że nam nie działa. Proste, nie.

Jest to usługa mobilna

Druga odpowiedź jest sprytniejsza i dotyczy wypadków gdy nasze zgłoszenie dotyczy miejsca którego nie ma na mapie. Wówczas operatorzy stwierdzają, że sprzedana usługa jest mobilna. Oznacza to, że też jesteśmy temu winni bo zamiast być tam gdzie jest zasięg to się przemieszczamy tam gdzie go nie ma i jeszcze mamy o to pretensje.

Ciekawostka.  Podczas jednego ze zgłoszeń  – sprawa dotyczyła co prawda internetu MOBILNEGO 😉 – „pani” na infolinii  była mocno zdziwiona, że u mnie nie działa bo jak ona była na wakacjach w Tajlandii to jej działało. Autentyk.

Zmarnowane szanse

W latach 2011-2019 realizowano projekt „Zintegrowani z e-społeczeństwem – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w mieście Biała Podlaska”. Analizując projekt u jego początków wychodziło mi, że taniej było wykupić komercyjne usługi niż realizować ten projekt.

Kontrowersje budził człon „przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. Część osób nie mogła wziąć udziału w projekcie ponieważ projekt nie obejmował terenów na których nie ma infrastruktury!!! Dodam, że w tej materii nic się nie zmieniło. Nadal nie ma infrastruktury a jakość świadczonych usług woła o pomstę do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Po co budować infrastrukturę tam gdzie jest? Jakie to jest przeciwdziałanie!!!???

Kupą tu waszmościowie, kupą!

Tylko w tym można upatrywać jakichkolwiek szans na poprawę jakości życia mieszkańców tych terenów. W pojedynkę każdy skazany jest na porażkę, zarówno z firmami jak i władzami „samorządowymi”. A jest o co walczyć. Bowiem skala zaniedbań infrastrukturalnych, cywilizacyjnych jest ogromna.

Niestety, mieszkańcy powinni mieć pretensje do siebie. Wybieranie do władz samorządowych przedstawicieli , którzy w ogóle nie mają do czynienia z problemami osiedla – bo nawet tu nie mieszkają – może być jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy. O skali „odlotu” władz miasta  może świadczyć np. fakt budowy w ramach tzw. „budżetu obywatelskiego” wybiegu dla psów. Na osiedlu gdzie każdy ma swój wybieg dla psów – podwórko.

 

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

2 thoughts on “Bialskie zasięgi GSM

  1. Cieszcie się. To, że nadajnik jest daleko to tylko dużo zdrowiej. Załóżcie sobie po kablu. Albo można wykupić Internet radiowy, jeśli już musisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.