Bialski garnizon oficjalnie otwarty

Bialski garnizon oficjalnie otwarty

Podzielcie się informacją

 Z udziałem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, wicepremiera Jacka Sasina, parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych i oczywiście dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka –  gen. dyw. Jarosława Gromadzińskiego odbyło się uroczyste otwarcie jednostki wojskowej w Białej Podlaskiej.

Z rąk ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka dowódca bialskiego batalionu odebrał flagę państwową. Flaga symbolizuje powrót Wojska Polskiego do Białej Podlaskiej i od dzisiaj będzie podnoszona codziennie.

W chwili obecnej w Białej Podlaskiej stacjonuje 1 batalion zmechanizowany. Docelowo mają to być 4 bataliony bojowe i kompania rozpoznawcza. Łącznie jednostka liczyć będzie 2500 żołnierzy i w 2024 osiągnie pełną gotowość bojową.

W planach jest już także rozwój jednostki. W chwili obecnej wojskowi mają do dyspozycji 606 ha. Ten teren zapewniają pas taktyczny o długości 4km i szerokości 1 km pozwalający szkolić na poziomie plutonu czy kompanii. Armia chce przejąć dodatkowe 1400 ha aby w przyszłości stać się dywizyjnym ośrodkiem szkolenia i zrównać się z Orzyszem czy Nową Debą.

Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz dynamiczny działań taktycznych.

 

« z 2 »

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.