W Białej Podlaskiej powstanie Biosfera

W Białej Podlaskiej powstanie Biosfera. Miasto i Lasy Państwowe podpisały porozumienie

Podzielcie się informacją
W Białej Podlaskiej powstanie Biosfera. Prezydent Miasta  podpisał w Warszawie z dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych  list intencyjny w sprawie odtworzenia terenów rekreacyjnych w Dolinie Krzny. Chodzi o obszar dawnych stawów hodowlanych nad Klukówką, gdzie docelowo powstanie tzw. Biosfera.

W Białej Podlaskiej powstanie Biosfera. W projekcie przygotowanym we współpracy ze studentami PSW znalazła się ścieżka rowerowa, prowadząca przez całe miasto na tereny Klukówki. W dolinie Krzny zaplanowano wieże widokowe, pieszo-rowerowy szlak, a nawet multimedia, takie jak urządzenia imitujące odgłosy zwierząt.

W planach utworzenia Biosfery znalazło się też miejsce na pawilon wystawowy i gastronomiczny oraz plac zabaw. Bezpośrednio przy plaży miałby zostać zlokalizowany park linowy, a w środkowej części stawów wyciąg wakeboardingowy oraz spływ tratwami.

Porozumienie zakłada współpracę przy utworzeniu mini centrum wodnego, stworzenie infrastruktury turystycznej i bazy edukacyjnej, a także utworzenie obiektu wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Białej Podlaskiej.

Źródło materiał i foto: bialapodlaska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.