90 mln PLN dla zakładu AluTeam Biała Podlaska

90 mln PLN dla zakładu AluTeam Biała Podlaska

Podzielcie się informacją

Dnia 14 marca Horst i Thomas Schneider, właściciele firmy AluTeam w Białej Podlaskiej przedstawili obszerny program inwestycyjny. W zorganizowanym spotkaniu udział wzięli Prezydent Białej Podlaskiej – Michał Litwiniuk, Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie – Dariusz Śliwowski oraz Dyrektor Adam Kuśnierz z Agencji Rozwoju Przemysłu z Tarnobrzega, jak również Dyrektor Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Maria Montowska z Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej z Warszawy. Dzięki inwestycji podwoi się powierzchnia produkcyjna zakładu.

AluTeam Biała Podlaska istnieje od 1995 roku i zatrudnia 267 pracowników. Każdego roku fabrykę opuszcza ok. 8.000 zestawów montażowych nadwozi do samochodów ciężarowych i przyczep. Prawie 95 % produkcji idzie na eksport do ponad 27 krajów.

Przedsiębiorstwo zainwestuje w 1 fazie projektu 60 mln PLN. Do istniejących 8.000 m2 powierzchni produkcyjnej dojdzie ok. 8.500 m2 w nowej hali produkcyjnej. Poza tym stare budynki produkcyjne zostaną doprowadzone do najnowszego stanu techniczno-budowlanego oraz poddane renowacji energetycznej.

Zgodnie z zasadą czwartej rewolucji przemysłowej (przemysł 4.0) AluTeam zmienia swoją produkcję. 5 zakładów w Polsce i Niemczech otrzyma nowe oprogramowanie sterujące. Ten nowy program komputerowy połączy w sieć wszystkie maszyny i procesy. Przedsiębiorstwo może w ten sposób efektywnie produkować zindywidualizowane produkty nawet w małej ilości. W każdym czasie, po naciśnięciu przycisku, widać, w jakiej fazie produkcyjnej znajduje się dany zestaw montażowy. Dyspozycja materiałów i obciążenie maszyn jak i czasy przebiegu oraz zachowanie terminów ulegną poprawie. We wprowadzenie najnowocześniejszych maszyn i technologii produkcyjnych w zakładzie AluTeam zainwestuje w 2. fazie projektu kolejne 30 mln PLN.

W przyszłości zakład będzie wytwarzać także materiał produkcyjny, który dzisiaj jest importowany z innych krajów. Przebudowa oraz rozbudowa zakładu wzmocni lokalizację w Białej Podlaskiej przez podniesienie wartości produktów oraz wyższą jakość a ponadto zwiększy atrakcyjność pracy dla pracowników zatrudnionych przy produkcji.

AluTeam Biała Podlaska jest częścią grupy przedsiębiorstw Schneider-AluTeam z główną siedzibą w Bielefeld, w Niemczech. Do grupy należy ponadto zakład produkcyjny w Ostrowi Mazowieckiej oraz zakład produkujący płyty izolowane w Wolfhagen, w Niemczech. W firmach Schneider i AluTeam pracuje 600 pracowników od ponad 35 lat.

Firma AluTeam Fahrzeugtechnik GmbH jest wiodącą firmą na rynku zestawów montażowych nadwozi furgonowych do samochodów ciężarowych i oferuje panele izolowane niezawierające FCKW, o różnych powłokach, jak i zestawy montażowe do nadwozi izolowanych. Firma Schneider Fahrzeug- und Containertechnik GmbH odnosi sukcesy w produkcji i dystrybucji części do transportów kombinowanych (kolej – drogi), do podwozi przyczep oraz urządzeń dołączanych do ciągników rolniczych. Przedsiębiorstwa te kierowane są przez inżyniera dyplomowanego Thomasa Schneidera, syna twórcy przedsiębiorstw, Horsta Schneidera.

AluTeam Biała Podlaska

Foto: Bialskie Forum – Bialski Portal Informacyjny informacje wydarzenia Biała Podlaska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.