Żrący przewóz

Żrący przewóz

Idźcie i siejcie ;)

Niesprawne gaśnice oraz niezamocowanie przewożonego ładunku żrących substancji – to wynik kontroli przeprowadzonej przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Kierowca mógł kontynuować swój przejazd dopiero po uzupełnieniu sprzętu gaśniczego i prawidłowym zamocowaniu ładunku. Konsekwencje tych nieprawidłowości poniesie przewoźnik oraz kierowca.

W niedzielę, 6 grudnia 2020 r. w miejscowości Wólka Dobryńska, na drodze krajowej nr 68, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, skontrolowali pojazd przewożący z Holandii do Rosji ładunek towarów niebezpiecznych tj. substancji ciekłych żrących i trujących (UN 2735, UN 2922, UN 3082).

Podczas kontroli ładowni inspektorzy stwierdzili, że 4 palety, na których znajdowały się stalowe bębny z substancją żrącą, nie zostały właściwie zabezpieczone przed zmianą położenia. Wprawdzie, leżały na nich pasy transportowe, to jednak były zapięte tak luźno, że w żaden sposób nie ograniczały ruchu ładunku. Ewentualne przewrócenie ładunku lub jego spadnięcie z naczepy, samo w sobie niebezpieczne, wywołałoby skażenie chemiczne groźne dla środowiska naturalnego. Dodatkowo, kontrola wyposażenia przeciwpożarowego wykazała, że dwie gaśnice (2 x 6 kg środka gaśniczego) posiadają zerwane plomby, co świadczy o ich wcześniejszym użyciu.

Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone nałożeniem kary pieniężnej w kwocie 1.500 złotych, a na kierującego nałożono mandat karny w kwocie 500 złotych za brak prawidłowego zamocowania ładunku.

Przewóz mógł być kontynuowany dopiero po wyeliminowaniu stwierdzonych nieprawidłowości.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.