policja biała podlaska

Zobacz jak się traci prawo jazdy – film

Idźcie i siejcie ;)

Bialska grupa SPEED zachowuje stały poziom, tym razem uprawnienia straciło 5 kierowców. Nieumiarkowanie w prędkości i przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h musiało przynieść taki skutek. 32-letni rekordzista, z powiatu lubelskiego,  dozwoloną prędkość przekroczył o 71 km/h.

Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy “SPEED”,  jest reagowanie na agresywnie i niebezpiecznie zachowania kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Efektem działań funkcjonariuszy podczas minionego weekendu  było zatrzymanie uprawnień 5 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Do wszystkich zatrzymań doszło na DK-2 w miejscowości Tłuściec.

W piątek w ciągu pół godziny policjanci z bialskiej grupy “Speed” zatrzymali dwoje kierowców, którzy znacznie przekroczyli obowiązującą prędkość. Około godz. 9:50 funkcjonariusze zauważyli jadącego z dużą prędkością renaulta. Policyjny radar wykazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km. Gdy zatrzymali pojazd do kontroli ustalili, że za jego kierownicą siedzi 28-letni mieszkaniec Siedlec. Pół godziny później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kolejne auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 42-letnia mieszkanka Warszawy kierując citroenem jechała w terenie zabudowanym 102 km/h.

Do kolejnych zatrzymań doszło w sobotę. Około godz. 9:20 mundurowi zatrzymali kolejnego kierowcę z „ciężką noga”. Radar wykazał, że 34-letni mieszkaniec gm. Tuczna, kierując samochodem osobowym marki Toyota, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 68 km/h. O godzinie 13:00 policjanci zatrzymali niechlubnego rekordzistę. 32-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując hondą jechał z prędkością 121 km/h.Tym razem poczynania kierowcy uwiecznił policyjny videorejestrator.

Również wczoraj kwadrans po godz. 8:00  bialski “Speed” zatrzymał  22-letniego mieszkańca powiatu wysokomazowieckiego, który kierując samochodem marki Mercedes w terenie zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na najbliższe 3 miesiące. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.