Zniszczyli wyposażenie kościoła i skradli księgi liturgiczne

Zniszczyli wyposażenie kościoła i skradli księgi liturgiczne

Idźcie i siejcie ;)

Za zniszczenie mienia odpowiedzą dwaj młodzi mężczyźni w wieku 19 i 24-lat. Sprawcy weszli na teren kościoła, gdzie zniszczyli wyposażenie warte 800 zł. Dodatkowo dokonali kradzieży księgi liturgicznej. 24-latek odpowiadał będzie też za znieważenie funkcjonariusza i naruszenie jego nietykalności cielesnej. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj wobec mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w miejscowości Piszczac. Dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że nietrzeźwi mężczyźni dobijają  się do drzwi plebanii. Na miejsce skierowany został patrol policji. W rozmowie z funkcjonariuszami świadek potwierdził zgłoszenie oraz wskazał mężczyzn, którzy mieli dobijać się do domów w tym plebanii oraz zaczepiać przechodniów.

Funkcjonariusze wylegitymowali awanturników. Okazało się, że jest to 19-letni mieszkaniec gm. Piszczac oraz 24-latek z Piszczaca. W chwili zdarzenia mężczyźni byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem każdego z nich wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ujawnili u 24-latka lekcjonarz liturgiczny pochodzący z kościoła.  Policjanci ustalili, że przed zgłoszeniem mężczyźni weszli do kościoła, gdzie dokonali zniszczenia mienia oraz kradzieży. Dodatkowo w trakcie interwencji starszy z mężczyzn znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjanta.

Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował  wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Obydwaj odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.