policja biała podlaska

Zniszczył wyposażenie kilku posesji w gminie Biała Podlaska

Podzielcie się informacją

Za szereg uszkodzeń mienia odpowie 45-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wandal zniszczył między innymi automatyczne wyposażenie kilku posesji w gminie Biała Podlaska. Do zdarzeń dochodziło w okresie wrzesień – październik bieżącego roku. Straty oszacowano na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. 45-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu i październiku tego roku bialscy funkcjonariusze przyjęli szereg zgłoszeń dotyczących uszkodzeń mienia. Do większości zgłoszonych zdarzeń doszło na terenie gminy Biała Podlaska. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca uszkodził automatykę na terenie ich posesji. Zniszczeniu uległy między innymi: kamera do automatycznego otwierania bramy, videofon czy rolety antywłamaniowe. Mundurowi otrzymali też zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia oraz samochodu zaparkowanego na jednym z bialskich parkingów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że uszkodzeń dokonała ta sama osoba. Ustalili też personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia i usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.