Znajomy ukradł trzy obrazy olejne

Znajomy ukradł trzy obrazy olejne

Podzielcie się informacją

Wczoraj zarzuty usłyszał 61-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież obrazów z mieszkania znajomego. Pokrzywdzony pozostawił mu klucze na czas swojej nieobecności. Do zdarzenia doszło w sierpniu bieżącego roku, a wartość strat oszacowano na kwotę około 24 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali całość skradzionego mienia.

W pierwszej połowie września do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Z relacji mężczyzny wynikało, że został okradziony. „Łupem amatora cudzego mienia” padły trzy obrazy olejne jego autorstwa, które znajdowały się w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w sierpniu bieżącego roku, a wartość strat oszacowano na kwotę około 24 tysięcy złotych.

Mężczyzna był w stanie podać jedynie przybliżony czas kradzieży, gdyż w okresie gdy doszło do zdarzenia wyjechał, a klucze do mieszkania pozostawił swojemu 61-letniemu znajomemu.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. W aucie należącym do 61-letniego mieszkańca miasta ujawnili wszystkie skradzione obrazy, które wróciły już do właściciela. Natomiast 61-latka zatrzymano do wyjaśnienia.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu . Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.