Policyjna kronika zdarzeń 01.02.2018
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Zmontował kradzież złotej bransolety

Za kradzież złotej bransolety odpowie 37-latek z Białej Podlaskiej. W jego przypadku prawdziwe okazało się przysłowie, że okazja czyni złodzieja. Mężczyzna ukradł biżuterię wykorzystując fakt montażu mebli w domu pokrzywdzonego. Wczoraj sprawca usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego przyznał się. Policjantom udało się odzyskać skradzione mienie.

Pod koniec października bialska komenda została powiadomiona przez mieszkańca Białej Podlaskiej, że z jego domu skradziono złotą bransoletę o wartości 3 tys.złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Policjanci powiązali kradzież biżuterii z montażem mebli kuchennych w domu pokrzywdzonego. Tę pracę mieli wykonywać dwaj pracownicy jednej z bialskich firm. Kradziez akurat zbiegła się w czasie ze zniknięciem bransolety. Co ciekawe, pokrzywdzony rozmawiał z montażystami na ten temat, ale ci urażeni podejrzeniem ich o kradzież, przerwali pracę przy składaniu mebli.

Okazało się, że trop był właściwy. Funkcjonariusze, przy pomocy właściciela biżuterii, znaleźli ją w miejscowym lombardzie, gdzie została sprzedana. Policjanci odzyskali bransoletę i ustalili, że faktycznie sprzedał ją jeden z pracowników montujących wtedy meble. Przy okazji operacyjni ustalili, że spieniężając łup w lombardzie, mężczyzna posłużył się skradzionym dowodem osobistym.

Wczoraj funkcjonariusze dotarli do 37-letniego złodzieja z Białej Podlaskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznał. Skorzystał także z możliwości dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

 

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.