Zmodyfikowany tachograf w ciężarówce z mrożonkami

Zmodyfikowany tachograf w ciężarówce z mrożonkami

Podzielcie się informacją

Ujawnienie nietypowego wyłącznika tachografu w mołdawskiej ciężarówce, to wynik kontroli przeprowadzonej przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Kierowca będzie kontynuował dalszą jazdę dopiero po wymianie tachografu na nowy i uiszczeniu 12.000 złotych kaucji na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej.

W poniedziałek, 27 czerwca 2022 r., w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego na drodze krajowej nr  2, lubelscy inspektorzy zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą przewożący mrożonki z Mołdawii na Białoruś.

W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że tachograf zainstalowany w pojeździe został zmodyfikowany w taki sposób, że kierowca mógł w dowolnym czasie rejestrować okres odpoczynku  pomimo, że pojazd był w ruchu. Niezwykle innowacyjny był sposób sterowania tak zmanipulowanym tachografem, gdyż wystarczyło, że kierowca przyłożył mały magnesik
w okolice fabrycznej ramki radioodbiornika, a tachograf zaczynał rejestrować okres odpoczynku. Ustalono, że podczas ostatniej podróży z Mołdawii kierowca nie korzystał z „tego udogodnienia”.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęto postępowanie administracyjne. Na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej została pobrana kaucja w kwocie 12.000 złotych, a dodatkowo przewoźnik musi pokryć koszty związane z wymianą tachografu i nadajnika impulsów.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.