Zmiana komendanta w KMP Biała Podlaska
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Zmiana komendanta w KMP Biała Podlaska

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej odbyła się uroczystość, podczas której szef bialskich policjantów mł. insp. Grzegorz Pietrusik pożegnał się ze sztandarem i bialską jednostką. Jednocześnie insp. Radek Bąchór Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie powitał insp. Wojciecha Czaplę, któremu powierzone zostały obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji i służb współpracujących z Policją, policjanci i pracownicy komendy.

Wczoraj o godz. 12:00 w Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej rozpoczęła się uroczystość pożegnania mł. insp. Grzegorza Pietrusika – dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej i powitania insp. Wojciecha Czapli, któremu powierzone zostały obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej.

Po odczytaniu rozkazu personalnego mł. insp. Grzegorz Pietrusik pożegnał się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej oraz złożył meldunek o przekazaniu jednostki.

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie złożył podziękowania ustępującemu komendantowi za lata efektywnego kierowania bialską komendą, podkreślając przede wszystkim wysoki poziom, który prezentuje Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej.

Pan Komendant z mundurem żegna się po ponad 25-latach służby w Policji. Żegnając się z dotychczasową funkcją podziękował za współpracę zaproszonym gościom, a także wszystkim podległym policjantom i pracownikom cywilnym. Okolicznościowe słowa podziękowania i życzenia na dalszej drodze życia oprócz przedstawicieli Policji składali przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele bialskiej Prokuratury Okręgowej oraz Prokuratury Rejonowej oraz inni zaproszeni goście.

Po tym nastąpiło odczytanie rozkazu personalnego o powierzeniu obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciechowi Czapli. Podczas uroczystości insp. Radek Bąchór życzył nowemu Komendantowi powodzenia i samych sukcesów na nowym stanowisku. Mówił też o wyzwaniach czekających w nowej jednostce.

Insp. Wojciech Czapla zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby sprostać stojącym przed nim nowym zadaniom na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bialskiego. Podkreślił również, że liczy na bardzo dobrą współpracę z lokalnymi samorządami i instytucjami współdziałającymi z Policją.

Insp. Wojciech Czapla służbę w Policji rozpoczął 16 sierpnia 1991 roku. Od 1997 roku piastował stanowiska kierownicze. W minionych latach był Komendantem Powiatowym Policji w Kraśniku oraz Puławach. Bezpośrednio przed powołaniem na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej pełnił funkcję Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.