policja biała podlaska

Złodziejskie łupy ukryli w skarpecie

Podzielcie się informacją

Wspólne działania bialskich oraz lubelskich policjantów doprowadziły do zatrzymania „na gorącym uczynku” trzech obywateli Gruzji w wieku 21-40 lat. Mężczyźni podejrzani są o kradzieże z włamaniem do mieszkań. Wpadli z gotówką wyniesioną z bialskiego mieszkania w skarpecie… Cała trójka trafiła do tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat „za kratkami”.

Przed weekendem bialscy oraz lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, podczas wspólnej realizacji zatrzymali trzech obywateli Gruzji. Z informacji lubelskich operacyjnych wynikało, że mężczyźni podejrzewani o kradzież z włamaniem mogą przebywać na terenie Białej Podlaskiej.

W miejscowości Rogoźniczka mundurowi zatrzymali Mitsubishi, a w nim mężczyzn w wieku 21-40 lat. W osobówce ujawnili również gotówkę oraz klucz służący do przełamywania zamków w drzwiach. Funkcjonariusze wytypowali też mieszkanie na terenie Białej Podlaskiej, w którym doszło do włamania nim właściciel zdążył do niego wrócić. W trakcie rozmowy z pokrzywdzonym ustalili, że łupem sprawców padła gotówka oraz drobne przedmioty na kwotę ponad 4,5 tys. zł. Z miejsca zdarzenia sprawcy ukradli też… bawełnianą skarpetkę, w której ukryli łup.

Cała trójka trafiła została zatrzymana do wyjaśnienia i doprowadzona do prokuratury. Mężczyźni odpowiadać będą również za kradzież z włamaniem, do której doszło na terenie Lublina pod koniec czerwca br. Wówczas łupem sprawców padła gotówka oraz biżuteria na kwotę niemal 25 tys. zł.

W piątek bialski sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat „za kratkami”.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.