policja biała podlaska

Złodziejski duet kradł alkohol i kosmetyki

Podzielcie się informacją

Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 26-letni mieszkaniec Nowego Sącza i jego 33-letnia partnerka. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł alkohol jak też kosmetyki na kwotę ponad 700 złotych. Bialscy policjanci zatrzymali parę po jednej z kradzieży. 26-latek zarzuty usłyszał w warunkach recydywy. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdyż poszukiwano go do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że 26-latek z Nowego Sącza oraz 33-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej podejrzewani są o szereg kradzieży sklepowych do których dochodziło w ciągu ostatniego tygodnie na terenie Białej Podlaskiej. „Łupem amatorów cudzego mienia” padł markowy alkohol oraz kosmetyki. Dzięki współpracy z pracownikami ochrony para zatrzymano, gdy po raz kolejny postanowiła „odwiedzić” jeden ze sklepów. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 700 złotych.

W trakcie prowadzonych przeszukań policjanci odzyskali część skradzionego mienia. 26-latka i jego 33-letnią partnerkę zatrzymano do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. 26-latek z komendy trafił prosto do zakładu karnego, gdyż jak ustalili funkcjonariusze był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie może zostać zwiększona o połowę.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.