Złodziej antykwariusz
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Złodziej antykwariusz – nietypowe złodziejskie łupy

Złodziej antykwariusz – “kolekcjonerskie” łupy złodzieja. Zarzuty włamania do jednego z bialskich lokali gastronomicznych usłyszał wczoraj 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca wszedł do niego dzień wcześniej i pozostał tam na noc. Następnego dnia spłoszony przez właściciela lokalu, próbował ukryć się za filarem. Po tym zabrał ze sobą część znajdujących się tam przedmiotów. wśród nich były mi.in muszelki, ściereczki, alkohol.

W minioną niedziele po godz. 6:00 rano, bialscy policjanci powiadomieni zostali przez właściciela jednego z lokali gastronomicznych, iż zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę włamania. Z relacji zgłaszającego wynikało, że usłyszał dochodzące z lokalu hałasy, pomimo, iż był on zamknięty. Kiedy poszedł sprawdzić co się dzieje w jednym z pomieszczeń zauważył nieznanego mężczyznę. Ten usiłował ukryć się za filarem znajdującym się obok baru. W trakcie kiedy pokrzywdzony kontaktował się z policją, sprawca zbiegł.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie patrolu zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę. Ten na widok mundurowych próbował uciekać, jednak szybko został zatrzymany. Przy sobie miał reklamówkę z rzeczami skradzionymi z lokalu. Zgłaszający rozpoznał zarówno sprawcę jak też przedmioty, do niego należące. Znajdowały się tam m.in. alkohole. Amator cudzego mienia nie pogardził także ścierkami kuchennymi.

33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca wszedł do otwartego lokalu dzień wcześniej i pozostał tam na noc. Następnego dnia natomiast spłoszony przez właściciela zabrał ze sobą reklamówkę z przedmiotami z lokalu. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.