Zlikwidowana dziupla - papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

Zlikwidowana dziupla – papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży

Idźcie i siejcie ;)
Zlikwidowana dziupla – papierosy z przemytu nie trafią do sprzedaży. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu.

10 kwietnia br. (poniedziałek), funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu, podczas realizacji czynności służbowych na terenie Terespola, ujawnili i zatrzymali w dwóch pojazdach, zaparkowanych na terenie jednej z posesji, papierosy bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości rynkowej prawie 200 tys. zł. Kierowcami, kontrolowanych BMW oraz Mercedesa, byli obecni na miejscu: 49 oraz 46 – letni ob. Polski. Mężczyźni, mieszkańcy woj. mazowieckiego oraz lubelskiego zostali zatrzymani. W rozmowie z funkcjonariuszami, przyznali, iż papierosy są ich własnością, wcześniej skupowali je od obywateli Białorusi z zamiarem późniejszej sprzedaży ich z zyskiem w głębi kraju. Dodatkowo podczas czynności kontrolnych, funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych środki finansowe w postaci: 238 890 zł oraz 1400 euro.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, zatrzymane osoby odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe. Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 6 mln zł.

 

Źródło materiał i foto: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.