Zlikwidowali dziuplę samochodową

Zlikwidowali dziuplę samochodową

Podzielcie się informacją

Skradzione luksusowe samochody lub ich części i podzespoły trafiały do dziupli na terenie pow. siedleckiego. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, CBŚP i KMP w Siedlcach likwidując dziuplę odzyskali skradzione w Warszawie audi warte ok. 200 tys. zł, wózek widłowy skradziony we Włoszech oraz zabezpieczyli mnóstwo części samochodowych.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Terespolu oraz Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach wspólnie z Policjantami z Zarządu w Białymstoku oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali na terenie powiatu siedleckiego dziuplę samochodową, w której znajdowały się pojazdy, maszyny budowlane, elementy karoserii, podzespoły oraz moduły samochodowe.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że skradzione na terenie Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej luksusowe pojazdy po zatarciu znaków identyfikacyjnych sprzedawane były najczęściej na części za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych.
Podczas działań odzyskano skradzione w 2020 roku w Warszawie audi warte ok. 200 tys. zł, wózek jezdniowy podnośnikowy skradziony we Włoszech wart ok. 90 tys. zł. Funkcjonariusze zweryfikowali i zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z 9 skradzionych pojazdów, wstępnie oszacowane na kwotę ok. 300 tys. zł. Straty jakie ponieśli właściciele tych pojazdów oszacowano na ponad 1,4 mln zł.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.