Zdenerwowany wandal-grafficiarz
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Zdenerwowany wandal-grafficiarz

Za uszkodzenie mienia odpowie 27-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna podejrzany jest o pomalowanie farbą elewacji budynków. Wartość strat oszacowana została na kwotę około 2 tys. zł. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył… zdenerwowaniem. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku marca br. na jednym z międzyrzeckich osiedli. Nieznany sprawca naniósł „graffiti” na ściany budynków. Straty związane z uszkodzeniem elewacji zostały oszacowane na kwotę około 2 tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiego komisariatu. Praca operacyjna policjantów i szereg wykonanych czynności doprowadziły do ustalenia personaliów mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec sąsiedniego osiedla. W miejscu jego zamieszkania policjanci zabezpieczyli puszki farby w sprayu i dodatkowe dysze do nich.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W piątek 27-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że był zdenerwowany i w ten sposób próbował rozładować emocje.

Teraz o dalszym losie „graficiarza” zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.