Zbliżają się atrakcyjne koncerty w bialskiej szkole muzycznej
Kultura Z Białej Podlaskiej

Zbliżają się atrakcyjne koncerty w bialskiej szkole muzycznej

Zbliżają się atrakcyjne koncerty w bialskiej szkole muzycznej. Zespół Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Białej Podlaskiej zaprasza na kolejne atrakcje muzyczne. W najbliższym czasie odbędą się dwa wyjątkowe wydarzenia, których melomanom przegapić nie wypada.

Pierwsza okazja do muzycznych wrażeń nadarzy się 8 marca o godzinie 17.00, kiedy w sali koncertowej szkoły odbędzie się Chopinada. Występ będzie składał się z recitali pianistycznych uczniów szkoły, a w drugiej części koncertu usłyszymy Mariusza Drzewickiego.

Pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obecnie posiada stopień doktora habilitowanego i pełni funkcję kierownika Katedry Fortepianu w macierzystej uczelni. Jako solista i kameralista występuje w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Austria, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania) oraz na wielu festiwalach, m.in. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Polnische Tage in Darmstadt, Dniach Kultury Polskiej w Tobolsku czy Międzynarodowym Festiwalu im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie.

Z kolei 10 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej szkoły zaprezentuje się kontrabasista Mateusz Wadowski, absolwent bialskiej placówki. Na fortepianie będzie mu towarzyszył Cezary Karwowski, uczeń Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku.

Wadowski jest laureatem konkursów kontrabasowych, a do najważniejszych należy zaliczyć Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy w Starogardzie Gdańskim (I miejsce) w 2016r. , Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy CEA w Warszawie (wyróżnienie) w 2016r. , II Ogólnopolski Konkurs Kontrabasowy im. Tadeusza Pelczara w Warszawie (III miejsce) w 2015r. oraz IV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych w Elblągu (II miejsce) w 2015r.

Zbliżają się atrakcyjne koncerty w bialskiej szkole muzycznej

 

Źródło materiał i foto: bialapodlaska.pl

 

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.