01 sierpnia o godzinie 17
Aktualności

Zawyją syreny – RENEGADE – SAREX-17/I

Zawyją syreny – RENEGADE – SAREX-17/I. W ramach odbywających w dniach 6-8 czerwca ćwiczeń RENEGADE zostaną przeprowadzone próby działania syren alarmowych. Sygnały, alarmować będą o potencjalnym zagrożeniu z powietrza. Próby są elementem sprawdzania systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców.

Celem ćwiczenia RENEGADE – SAREX-17/I będzie zgrywanie Sił Zbrojnych RP oraz administracji publicznej podczas przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza jak również prowadzenia akcji poszukiwawczo ratowniczej w obszarze morskim i lądowym. W ćwiczeniu organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych bierze udział także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu ostrzegania i alarmowania, powinny być włączane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia.

Obowiązujące sygnały:

– „OGŁOSZENIE ALARMU” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut,

– „ODWOŁANIE ALARMU” – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

One thought on “Zawyją syreny – RENEGADE – SAREX-17/I

  1. Nic nie wyło. Już drugi raz czekałem i nic. Cisza. Wszędzie indziej syreny wyły, a w Białej nie. No chyba że nie słyszałem, a przecież powinny być słyszalne wszędzie. Powinni sprawdzić wszystkie syreny, czy słychać wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.