Zawracała na łuku drogi i doprowadziła do zderzenia

Zawracała na łuku drogi i doprowadziła do zderzenia

Podzielcie się informacją

Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego uprawnienia do kierowania straciła 57-letnia mieszkanka gminy Sławatycze. W piątkowe popołudnie w miejscowości Wólka Plebańska kobieta zawracając na łuku drogi zderzyła się z osobowym oplem. Na szczęście obrażenia uczestników nie okazały się groźne.

Do zdarzenia doszło w piątek (08.04) po godzinie 18.00 na drodze wojewódzkiej W-812 w miejscowości Wólka Plebańska. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Daewoo, 57-letnia mieszkanka gminy Sławatycze zawracając na łuku drogi zderzyła się z oplem. Zarówno 57-latka jak też przewożeni przez nią pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Drugim samochodem kierowała 23-letnia mieszkanka gminy Łomazy. W chwili zdarzenia kierujące osobówkami były trzeźwe.  Potwierdziło to przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafili wszyscy uczestnicy. Na szczęście ich obrażenia nie okazały się groźne i całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 57-latka straciła uprawnienia do kierowania. Wobec kobiety skierowany zostanie również wniosek o ukaranie do sądu.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę, w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.