Zauważył pijanego kierowcę i powiadomił policjantów

Podzielcie się informacją

Ponad 2,8  promila alkoholu miał w organizmie 56-latek, który w takim stanie kierował motorowerem. Jego niebezpieczne manewry na drodze zauważył jadący za nim kierowca, który o swoich podejrzeniach powiadomił policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie zgłaszającego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu kierowcę stwarzającego śmiertelne zagrożenie innym uczestnikom. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

Wczoraj po godz. 14:30 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna kierujący motorowerem jedzie całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscowości Puchacze. Mundurowi ustalili, że skuterem kierował 56-letni mieszkaniec gminy Drelów. Od mężczyzny czuć było woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.