sprawca dwunastu przestępstw
Kronika służb Wisznice Z Białej Podlaskiej

Zatrzymany sprawca dwunastu przestępstw

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 33-latek, któremu policjanci bialskiej komendy udowodnili popełnienie dwunastu przestępstw. Działania bialskich funkcjonariuszy udowodnili, że 33-latek na przestrzeni kilku lat dokonał dwóch włamań, czterech kradzieży, przywłaszczenia, ukrycia dokumentu oraz usiłował dokonać trzeciego włamania. Z kolei przy użyciu wcześniej skradzionych dokumentów mężczyzna wyłudził dwie pożyczki. W sobotę miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Białej Podlaskiej realizując czynności służbowe dotyczące włamania do altany ogrodowej na terenie ogródków działkowych, ustalili, że sprawcą przestępstwa jest 33-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania.

Intensywne działania policjantów w tej sprawie, które były utrudnione z uwagi na prowadzenie przez mężczyznę wędrowniczego trybu życia, pozwoliły na jego zatrzymanie w miejscowości Wisznice.

W chwili zatrzymania mężczyzna posiadał przy sobie torbę, w której znajdowały się różnego rodzaju dokumenty, karty bankomatowe i telefony komórkowe. Na tej podstawie funkcjonariusze wywnioskowali, że 33-latek jest nie tylko sprawcą kradzieży z włamaniem do altany, ale mógł dokonać także innych przestępstw.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. W krótkim czasie dotarli oni do kilkunastu właścicieli dokumentów i przedmiotów i ustalili, że pokrzywdzeni utracili je w różnych okolicznościach.

Działania bialskich funkcjonariuszy udowodnienie, że 33-latek na przestrzeni kilku lat dokonał dwóch włamań, czterech kradzieży, przywłaszczenia, ukrycia dokumentu oraz usiłował dokonać trzeciego włamania.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że przy użyciu wcześniej skradzionych dokumentów mężczyzna wyłudził dwie pożyczki na łączną kwotę prawie 4.000 złotych oraz próbował pobrać środki pieniężne z rachunku bankowego jednego z pokrzywdzonych.

W sobotę Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

WL

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.