zatrzymania papierosowych hurtowników

Zatrzymania papierosowych hurtowników

Idźcie i siejcie ;)

W tym tygodniu doszło do zatrzymania papierosowych hurtowników. Pierwszego z nich zatrzymano w gminie Piszczac a w raz z nim prawie 2700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar znajdował się w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych zajmowanych przez 33-latka. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło ponad 45 tys. zł. Zatrzymania i wykrycia dokonali funkcjonariusze bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

W środę (16.08) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą bialskiej komendy realizując materiały operacyjne zabezpieczyli prawie 2700 paczek papierosów różnych marek bez znaków skarbowych akcyzy. Do zdarzenia doszło na jednej z posesji w gminie Piszczac. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że  33-letni mężczyzna posiadać może ”nielegalny towar”.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci ujawnili akcyzę. Papierosy zostały zabezpieczone, natomiast 33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

zatrzymania papierosowych hurtowników

Do podobnego zdarzenie doszło w czwartek w Terespolu. Tym razem “łupem” policjantów padło 1800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Towar ujawnili i zabezpieczyli policjanci na terenie jednej z posesji w Terespolu. 60-letni mieszkaniec miasta przechowywał „nielegalny towar” w swoim pokoju. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły ponad 30 tysięcy złotych. 60- latek przyznał się do winy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwo akcyzowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno – Skarbowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek nielegalnego towaru.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Terespolu w miejscu zamieszkania 60-letniego mężczyzny, ujawnili papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze bazując na posiadanych informacjach dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny. Nielegalny towar ujawnili w pokoju. Łącznie zabezpieczyli 1800 paczek papierosów. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Tego samego dnia usłyszał zarzut, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Nielegalny proceder mógł narazić Skarb Państwa na straty w kwocie około 30 tysięcy złotych.

Za przestępstwo akcyzowe zgodnie z przepisami Kodeksu Karno – Skarbowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz przepadek nielegalnego towaru.

 

zatrzymania papierosowych hurtowników

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.