Zatrzymani włamywacze
Kronika policyjna Piszczac

Zatrzymani włamywacze

Zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mieszkańcy gm. Piszczac w wieku 18 oraz 30 lat. Sprawcy włamali się do budynku gospodarczo-mechanicznego w miejscowości Piszczac. Ich łupem padło wyposażenie budynku w tym klucze, które wykorzystane zostały przez 30-latka do kolejnego włamania. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 17 tys. złotych. Starszy z mężczyzn odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej karany był za podobne przestępstwo.

Pod koniec kwietnia br. dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do nieczynnego zakładu naprawy pojazdów w miejscowości Piszczac. Z relacji zgłaszającego wynikało, że łupem sprawcy padło znajdujące się tam wyposażenie m.in. komputer sterujący hamownią do pomiaru mocy, komputer do sterowania piecem CO, części samochodowe, kable elektryczne,  klamki, klosze do lamp i żyrandole. Podczas tego zdarzenia sprawca skradł również znajdujące się wewnątrz klucze do tego budynku.  

Sprawą zajęli się kryminalni z terespolskiego komisariatu. Ustalili, że do zdarzenia doszło w połowie kwietnia br. Wytypowali również personalia mężczyzny mogącego mieć związek z tą sprawą. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Piszczac. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili, że sprawca ponownie włamał się do tego samego budynku. Tym razem wykorzystał skradzione podczas pierwszego włamania klucze. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę ponad 17 tys. złotych. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili również, personalia drugiego z mężczyzn podejrzanego o dokonanie włamania wspólnie z 30-latkiem. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec gm. Piszczac.

Nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzn.  Podejrzani są również o dokonanie kradzieży  na szkodę mieszkańca Piszczaca. Łupem sprawców padło wówczas m.in. 70 litrów oleju napędowego, akumulatory oraz drut aluminiowy. Zdarzenie to nie było wcześniej zgłoszone stróżom prawa. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 30-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.