Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Zatrzymani sprawcy kradzieży puszki WOŚP

Zatrzymani sprawcy kradzieży puszki WOŚP. Dzięki wytężonej pracy policjantów z Białej Podlaskiej wczoraj udało się ustalić i zatrzymać dwóch sprawców kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielne popołudnie złodzieje wyrwali puszkę 14-letniemu wolontariuszowi, który kwestował na ulicy Moniuszki w Białej Podlaskiej. Ci sami sprawcy próbowali ukraść puszkę z pieniędzmi innemu małoletniemu wolontariuszowi, ale nie udało im się to z uwagi na jego postawę.

W niedzielę po godzinie 17.00 bialska komenda przyjęła zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do której doszło na ulicy Moniuszki. Jak ustalili policjanci do dwójki małoletnich wolontariuszy kwestujących na ulicy podbiegło dwóch młodych mężczyzn. Wyrwali oni puszkę z rąk jednego z 14-latków. To samo próbowali uczynić z puszką trzymaną przez drugiego małoletniego, jednak jemu udało się ją schować przed napastnikami pod kurtką. Następnie złodzieje oddalili się z miejsca zdarzenia. Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. Bardzo szybko, bo już wczoraj, udało im się ustalić i zatrzymać sprawców kradzieży. Okazali się nimi być dwaj 20-latkowie z Białej Podlaskiej. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania jednego z nich kryminalni zabezpieczyli część skradzionych pieniędzy. Policjantom udało się także ustalić miejsce porzucenia puszki, która została całkowicie zniszczona przez złodziei w trakcie  wyjmowania z niej pieniędzy.

Jeszcze wczoraj złodzieje usłyszeli zarzuty, do popełnienia których przyznali się. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.