komenda miejska policji w Białej Podlaskiej
Kronika policyjna Z Białej Podlaskiej

Zatrzymani podejrzani o dokonanie kradzieży sklepowych

Dwaj mieszkańcy powiatu bialskiego w wieku 17 i 20 lat podejrzani są o kradzież drogich alkoholi w marketach na terenie miasta. Odpowiadać będą też za kradzież wyposażenia pojazdu marki BMW. Do zdarzeń doszło w styczniu i lutym br. Łącznie straty oszacowane zostały na kwotę niemal 1500 zł. Dodatkowo jak ustalili mundurowi, obydwaj mężczyźni byli poszukiwani.

We wtorek bialscy policjanci współpracując z ochroną jednego z marketów, zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży sklepowych. Okazało się, że jest to 17-letni mieszkaniec gminy Wisznice i 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Razem z nimi przebywał jeszcze 16-latek z Białej Podlaskiej, który przekazany został pod opiekę rodziców. Patrol zatrzymujący “amatorów cudzego mienia” ustalił, że zarówno 20-latek i jego o trzy lata młodszy kompan są poszukiwani. Młodszy, celem umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, natomiast starszy z mężczyzn do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo 20-latek był w zainteresowaniu policjantów w związku z wcześniejszymi kradzieżami alkoholu, do jakich doszło na terenie miasta.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu prowadzący czynności ustalili, że sprawcy dokonywali kradzieży drogiego alkoholu w kilku bialskich marketach. Ich łupem padło też wyposażenie zaparkowanego na jednej z ulic pojazdu marki BMW. Skradli wówczas zestaw kluczy i gaśnicę. Zdarzenia miały miejsce pod koniec stycznia i na początku lutego br., a łączna wartość strat została oszacowana przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 1500 zł.

Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. W rozmowie z policjantami oświadczyli, że skradziony alkohol sprzedawali zaraz po opuszczeniu sklepu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 16-latka zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.