policja biała podlaska

Zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do kiosku

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży z włamaniem do kiosku z prasą. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek na terenie miasta, a łupem sprawców padła gotówka i papierosy. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 20-latek i jego 57-letni kompan. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek tuż po północy dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o dwóch „podejrzanie” zachowujących się mężczyznach. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznani mężczyźni, znajdując się na terenie podwórka jednej z kamienic niszczą coś co wygląda jak metalowa kasetka z pieniędzmi. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, jednak sprawcy uciekli jeszcze przed przyjazdem mundurowych. Policjanci potwierdzili zgłoszenie, ustalili też rysopisy sprawców. Ustalili również, że w znajdującym się nieopodal kiosku z prasą doszło do włamania. Sprawcy uszkodzili okienko służące do obsługi klientów. Łupem „amatorów cudzego mienia” padła kasetka z pieniędzmi oraz papierosy. Również w rejonie kiosku leżały porzucone przez sprawców “fanty”. Łączna wartość strat zawierająca też powstałe uszkodzenia wyceniono na kwotę niemal 1200 złotych.

Sprawa zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Policjanci ustalili personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że są to 20-latek bez stałego miejsca pobytu oraz jego 57-letni kompan, mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów komisariatu policji w Międzyrzecu Podlaskim, na terenie tego miasta. Posiadali przy sobie przedmioty pochodzące z włamania.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Warto podkreślić, że 20-latek podejrzany jest o włamanie do tego samego obiektu. Do zdarzenia doszło pod koniec listopada bieżącego roku w inne konfiguracji osobowej.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.