policja biała podlaska

Zarzuty usłyszą w zakładzie karnym

Podzielcie się informacją

Terespolscy kryminalni ustalili sprawców włamania do niezamieszkałego domu na terenie gminy Kodeń. Łupem „amatorów cudzego mienia” padł między innymi rower oraz radio. O dokonanie tego czynu podejrzewani są dwaj mieszkańcy tej samej gminy w wieku 26i 30 lat. Zarzuty usłyszą w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywają karę pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Na początku września bieżącego roku policjanci terespolskiego komisariatu powiadomieni zostali o włamaniu do niezamieszkałego domu na terenie gminy Kodeń. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że nieznani sprawcy skradli znajdujące się tam przedmioty między innymi rower i radio. Zgłaszający dodał również, że nie jest w stanie podać dokładnego czasu, kiedy mogło dojść do zdarzenia, gdyż ostatni raz był tam w 2019 roku.

Sprawą zajęli się kryminalni terespolskiego komisariatu. Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzn podejrzewanych o udział w zdarzeniu. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy tej samej gminy w wieku 26 i 30 lat. W trakcie przeszukania zamieszkiwanej przez nich posesji funkcjonariusze ujawnili większość skradzionego mienia, które trafiło już do właściciela.

Obydwaj „amatorzy cudzego mienia” zarzuty usłyszą w zakładzie karnym, gdzie obecnie odbywają karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzn, którzy poszukiwani byli listami gończymi zatrzymano pod koniec ubiegłego miesiąca. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Kodeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.