policja biała podlaska

Zamiast zysku z kryptowalut stracił 20 tys. złotych

Idźcie i siejcie ;)

61-letni mieszkaniec powiatu bialskiego stracił 20 tysięcy złotych. Mężczyzna był przekonany, że odbiera zysk z inwestycji w kryptowalutę, gdzie w rzeczywistości padł ofiarą oszustów. Podane podczas rozmowy telefonicznej dane pozwoliły na wzięcie kredytu na jego konto. Nim pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany, sprawca przelał już część gotówki. Apelujemy by pod żadnym pozorem nie przekazywać danych do kont telefonicznym rozmówcom, a transakcje wykonywać osobiście.

Przed kilkoma dniami do bialskiej komendy zgłosił się 61-letni mieszkaniec powiatu, który oświadczył, że został oszukany w związku z inwestycją w kryptowalutę. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że kilka lat wcześniej na swoją skrzynkę email otrzymał reklamę, która dotyczyła zarabiania pieniędzy w kryptowalucie. Mężczyzna klikając w przesłany link przeprowadzony został przez kilka etapów, w których podał swoje dane oraz numer kontaktowy. Wpłacił także gotówkę, która miała być pomnażana przez automatyczny system. Od tamtego zdarzenia w sprawie nie działo się nic więcej, aż do minionego poniedziałku.

Wówczas na numer pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy obracającej kryptowalutą. Nieznany rozmówca oświadczył, że do tej pory zgłaszający zarobił dużą sumę pieniędzy bo aż 5,5 tysiąca dolarów i firma chce wypłacić mu zarobioną gotówkę.

Pokrzywdzony uwierzył w zapewnienia „fałszywego bankiera” postępując zgodnie z jego wskazówkami. Wszedł na podany przez niego link wykonując kolejne operacje. W trakcie całego zdarzenia odebrał kilka telefonów podczas których podał dane kart kredytowych, numeru rachunku i haseł do konta jak też kody autoryzacyjne.

Kiedy zobaczył na swoim koncie ponad 43 tysiące złotych potraktował je jako wpłatę zarobku. Niestety w wyniku tego zdarzenia sprawca zaciągnął na dane pokrzywdzonego kredyt. Nim mężczyzna spostrzegł, że padł ofiarą oszustów Ci zdołali wypłacić z konta pokrzywdzonego 20 tysięcy złotych.

Wówczas o całym zdarzeniu powiadomił stróżów prawa. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie usług finansowych. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.