Zamiast pasażerów jechały papierosy
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Zamiast pasażerów jechały papierosy

Dzięki użyciu skanera RTG funkcjonariusze KAS ujawnili w autokarze, w którym zamiast pasażerów jechały papierosy, ponad 18 tys. paczek o wartości rynkowej ok. 250 tys. zł

Do zdarzenia doszło 14 sierpnia br. w godzinach nocnych na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudził autokar marki Volvo na polskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowały jedynie dwie osoby – kierowca i pasażer.
Z uwagi na podejrzenia autokar prześwietlono z wykorzystaniem skanera RTG. W wyniku kontroli szczegółowej ujawniono, pod podłoga pojazdu, specjalnie skonstruowane skrytki, a w nich nielegalne papierosy. Łącznie  funkcjonariusze zatrzymali 18 100 paczek papierosów nieoznaczonych polskimi znakami akcyzy.
Kierowca autokaru, którym okazał się obywatel Białorusi, nie przyznał się do przewożenia ujawnionych papierosów i wyjaśnił, że nie wiedział o ich istnieniu.
Autokar, jako specjalnie przystosowany do popełniania przestępstw, został zajęty. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno – Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.