Zamiast elektronarzędzi papierosy
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Zamiast elektronarzędzi papierosy

Zamiast elektronarzędzi papierosy. Ponad 6 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy nie trafi na rynek. Wspólne działania bialskich policjantów oraz funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Placówki Straży Granicznej doprowadziły do zabezpieczenia „nielegalnego towaru”. Kontrabanda ukryta była w pudełkach po elektronarzędziach, w garażu wynajmowanym przez 59-latka. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosło ponad 100 tys. złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, delegatura w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej, sprawdzając posiadane informacje, weszli na teren garażu zajmowanego przez 59-letniego mieszkańca miasta.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przechowywać tam może, znaczne ilości papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Posiadane informacje potwierdziły się. W trakcie prowadzonych czynności zarówno w garażu jak też miejscu zamieszkania mężczyzny ujawnili kontrabandę. Ukryta była w pudełkach po elektronarzędziach. Łącznie zabezpieczyli ponad 6.200 paczek papierosów różnych marek. Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 100.000 złotych.  59-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają, że posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno – skarbowych i zagrożone jest karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru. To już kolejna wspólna akcja funkcjonariuszy, która ma na celu walkę z nielegalnym posiadaniem oraz handlem wyrobami bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.