Zakończyła się przebudowa stadionu w Łomazach

Zakończyła się przebudowa stadionu w Łomazach

Idźcie i siejcie ;)

Z końcem 2020 roku w gminie Łomazy zakończyła się inwestycja pn. „Utworzenie obszaru rekreacji na terenie miejscowości Łomazy poprzez przebudowę stadionu i budowę skatepark’u”. Koszt ałkowity inwestycji wyniósł 1 108 749,93 zł, w tym dofinansowanie 500 000 zł w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020.

W ramach robót inwestycyjnych wykonano:

– remont i przebudowę budynku zaplecza sportowego, w tym remont instalacji wod-kan, elektrycznej, sanitarnej, ocieplenie elewacji, instalację pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody,

– remont boiska sportowego, w tym zmianę nawierzchni murawy, odwodnienia i nawodnienia płyty boiska, budowę ogrodzenia trybun, wyposażenie boiska w bramki aluminiowe, wiaty dla zawodników rezerwowych, remont trybun na 300 osób,

– zagospodarowanie terenu, w tym oświetlenie zewnętrzne, utwardzenie dojść, zmianę nawierzchni bieżni, instalację nagłośnienia i monitoringu oraz budowę skateparku.

Innowacją jaka pojawiła się na obiekcie łomaskiego stadionu, jest pierwszy w Gminie Łomazy skatepark.
To odpowiedź gminy na wnioski młodych mieszkańców gminy Łomazy, aby taki obiekt powstał. Powstanie obiektu uzupełniło gminną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Dopiero w czwartym przetargu wyłoniono wykonawcę, którym została firma Usługi i Pośrednictwo Kazimierz Semeniuk z Rakowisk. Inwestycja obywała się w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Projekt przebudowy został wykonany przez 2d3d Studio z Białej Podlaskiej,nadzór nad inwestycją pełniła firma MDM – Biuro Projektów i Wycen Majątkowych z Piszczaca. Warto zaznaczyć, że w ramach współpracy Gminy Łomazy ze Studenckim Kołem Naukowe Planistów UMCS “SmartCity” z Lublina pod kierunkiem dr Dagmary Kociuby w ramach warsztatów naukowych w gminie Łomazy studenci wykonali poglądowy projekt zagospodarowania terenu stadionu.

Stadion gminny położony jest w Łomazach przy ul. Sportowej, między ulicą Podrzeczną a ulicą Lubelską. Jest obiektem użyteczności publicznej i służy do odbywania imprez sportowych, kulturalnych, społecznych oraz wypoczynkowo-turystycznych. Rozgrywane są na nim mecze piłkarskie na szczeblu lokalnym, okręgowym jak i rozgrywki pucharowe. W 2018 roku na terenie stadionu powstała druga w Gminie Łomazy siłownia plenerowa wraz z placem zabaw dzięki dofinansowaniu w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności. Obiekt jest administrowany przez klub sportowy Niwa Łomazy, który w poprzednim roku obchodził 35-lecie istnienia.

Pierwsza konserwacja płyty boiska mająca na celu wzmocnienie murawy poprzez pielęgnację, wertykulację – aerację płyty, piaskowanie i dosiew odbędzie się wiosną br. Otwarcie obiektu jest zaplanowane w II połowie 2021 roku.

Inwestycja została dofinansowana w ramach operacji typu: „Kształtowanie przestrzeni publicznej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014-2020. Tytuł operacji: „Utworzenie obszaru rekreacji na terenie miejscowości Łomazy poprzez przebudowę stadionu i budowę skatepark’u”.

 

Źródło: UG Łomazy

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Łomazy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.