Zakończył się projekt "Obdarowani wolnością" realizowany w ECKiW OHP w Roskoszy

Zakończył się projekt “Obdarowani wolnością” realizowany w ECKiW OHP w Roskoszy

Idźcie i siejcie ;)

Dobiegła końca realizacja projektu „Obdarowani wolnością”, który odbył się w terminie od 01.07 do 28.10.2020r. we współpracy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy oraz Vilniaus technologiju, verslo ir zemes ukio mokykla, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. W projekcie wzięło udział 20 uczestników projektu i 4 opiekunów z Polski i Litwy, którzy w dniach 22-28 września 2020r. spotkali się w ECKiW OHP w Roskoszy na międzynarodowej wymianie młodzieży.

W ostatniej fazie realizacji projektu opracowany został scenariusz on-line gry terenowej „Droga ku wolności”, utworzonej i przeprowadzonej przez uczestników podczas pobytu w Roskoszy oraz folder projektowy ukazujący przeprowadzone działania. Kolejnym rezultatem projektu utworzonym w oparciu o przeprowadzoną grę terenową jest gra planszowa pod tym samym tytułem. Celem zarówno gier, jak i realizowanego projektu jest między innymi zachęcanie do zainteresowania się wydarzeniami z najnowszej historii Polski i Litwy związanej z pontyfikatem św. Jana Pawła II i rolą Papieża w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę. Na zakończenie projektu odbyły się także spotkania podsumowujące zorganizowane przez obie organizacje.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z folderem projektowym i skorzystania z naszego scenariusza gry terenowej w organizacji podobnego przedsięwzięcia w swojej społeczności, a także do rozgrywek w mniejszych grupach, korzystając z planszy gry „Droga ku wolności” do samodzielnego wydruku.

Poniżej  linki do pobrania folderu w wersji pdf oraz gry planszowej (do samodzielnego wydruku), które są rezultatami projektu:

https://www.slideshare.net/ECKiW/gra-planszowa-o-w-janie-pawle-ii-i-polskolitewskiej-drodze-ku-wolnoci

Źródło: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.