Zakończenie projektu „Z pomysłem w przyszłość”

Zakończenie projektu „Z pomysłem w przyszłość”

Podzielcie się informacją

       W Europejskim Centrum Kształcenia i wychowania OHP w Roskoszy zakończono projekt „Z pomysłem w przyszłość”. Projekt realizowano od 1 września 2021r. w partnerstwie z Vilniaus agroekologijos mokymo centras, finansowany ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN.

W projekcie wzięło udział 20 uczestników projektu i 4 opiekunów z Polski i Litwy, którzy w dniach 22-28 września 2021r. spotkali się w ECKiW OHP w Roskoszy na międzynarodowej wymianie młodzieży. Głównym celem realizowanego projektu było zwiększenie szans na rynku pracy uczestników projektu poprzez rozwijanie postaw przedsiębiorczości, pomysłowości i współpracy na rzecz aktywności społecznej, a także pozyskiwanie i przekazywanie wiedzy i pomysłów o przedsiębiorczości społecznej, ze zwróceniem uwagi na korzyści i możliwości wspólnego prowadzenia działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego.

W ostatniej fazie realizacji projektu opracowana została publikacja projektowa, ukazująca przeprowadzone działania, zawierająca podstawowe informacje o ekonomii społecznej i pomysły uczestników na spółdzielnie socjalne, jakie zrodziły się podczas wspólnych działań. Na zakończenie projektu odbyły się także spotkania ewaluacyjne zorganizowane przez obie organizacje.

Zapraszamy do zapoznania się publikacją projektową i zainteresowania się tematem ekonomii społecznej, który jest świetną alternatywą dla młodych ludzi planujących swój start na rynku pracy.

 Źródło: EUROPEJSKIE CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP W ROSKOSZY

Bialski Serwis Informacyjny – informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.