Zakończenie projektu "Roskoszne Wilno"

Zakończenie projektu „Roskoszne Wilno”

Podzielcie się informacją

Dobiegła końca realizacja projektu „Roskoszne Wilno”. Projekt realizowano od kwietnia w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, w partnerstwie z VilniausAgroekologijosMokymoCentras. W projekcie, sfinansowanym ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN, udział wzięło 24 młodych ludzi wraz z opiekunami.

Głównym celem projektu było poznawanie przez uczestników wspólnego dziedzictwa kulturowego. A także inspirowanie lokalnej społeczności do zainteresowania się polsko-litewskim dziedzictwem i wspólną historią obu narodów na przykładzie miasta stołecznego Wilna. Cele te zostały zrealizowane między innymi poprzez różnego rodzaju aktywności w formie prezentacji przygotowanych przez uczestników projektu. A także praktycznych warsztatów związanych z dziedzictwem kulturowym Wilna, gier i zabaw, quizów, zorganizowanie wystawy o Wilnie, konkursu plastycznego „Wilno-700 lat”. Ważnym wydarzeniem były warsztaty dla dzieci i młodzieży o tematyce wileńskiej. Podczas warsztatów uczestnicy zaprezentowali owoce wspólnych przygotowań i pracy w międzynarodowej grupie. Powyższe aktywności przeprowadzono podczas międzynarodowej wymiany młodzieży, która miała miejsce po licznych przygotowaniach w dniach 28.05 – 03.06.2023r. w Centrum w Roskoszy.

W fazie ewaluacyjnej projektu opracowano  krótkie filmy instruktażowe, nawiązujące do dziedzictwa kulturowego Wilna oraz publikacja projektowa. Podczas ostatniego spotkania w swoich grupach narodowych uczestnicy podsumowali realizację projektu, obejrzeli zdjęcia i filmy projektowe.

Źródło: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.