Zagrożone gatunki i podróbki na przejściu granicznym w Terespolu
Izba Administracji Skarbowej Terespol

Zagrożone gatunki i podróbki na przejściu granicznym w Terespolu

W czerwcu br. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Terespolu zatrzymywali okazy CITES i podrobione „markowe” towary wszytko to oprócz “standardowych” już  papierosów.

Ginące gatunki jako… ozdoba domu.

Nietypowym odkryciem zakończyła się kontrola osobowej Toyoty na przejściu granicznym w Terespolu. W bagażu podróżującego pojazdem obywatela Rosji funkcjonariusze natrafili m.in. na kieł oraz 27 zębów morsa, a także krąg kręgosłupa osobnika z rodziny waleni. Tymczasem gatunki te objęte są ochroną na podstawie konwencji CITES, a na ich legalny przewóz potrzebne są odpowiednie zezwolenia. Mężczyzna twierdził, że o tym nie wiedział. Jak tłumaczył – kupił wszystko w Wołgogradzie i wiózł do Belgii, gdzie mieszka. Okazy miały stanowić ozdobę jego domu.

Podrobione podarki.

24-letni Rosjanin przyłapany został na próbie przemytu towarów z podrabianymi znakami towarowymi znanych światowych marek. W wyniku przeszukania BMW, którym podróżował mężczyzna, funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Terespolu ujawnili 5 torebek, 2 plecaki i 4 pary butów znanych światowych firm. Obywatel Rosji wyjaśnił, że towary wiezie dla siostry mieszkającej w Czechach, i  że nie są to oryginalne rzeczy.

 

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.