Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach akcja w Czosnówce
AutoMoto Biała Podlaska Edukacja Fotorelacja

Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach akcja w Czosnówce

Ogólnopolska Akcja Społeczna “Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” trwa nadal. Tym razem odwiedziliśmy Czosnówkę.

Organizatorzy akcji idą za ciosem i przygotowują kolejne happeningi dotyczące bezpieczeństwa i widoczności na drodze. Tym razem uczestniczyliśmy w akcji rozdawania odblasków w Czosnówce.

Akcja szczególny uwagę kładzie na widoczność na drodze. To, że pieszy czy inny niechroniony uczestnik ruchu drogowego widzi nadjeżdżający pojazd wcale nie znaczy to, że kierowca też go widzi. Kierowcy najczęściej dostrzegają takie osoby w ostatniej chwili, gdy na reakcję pozostaje niewiele czasu i dochodzi do tragedii. Dlatego zachęcają do noszenia odblasków, nie tylko poza terenem zabudowanym ale także w mieście. Jest to szczególnie ważne w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym, gdzie zmierzch zapada wcześniej a ruch jest nadal duży.

W niedzielnej akcji zaakcentowany został także inny aspekt widoczności. Wyposażeni w elementy odblaskowe pamiętajmy również o założeniu ich naszym psom podczas spacerów wieczorem lub w nocy.

Noszenie odblasków podczas spacerów ma wpływ na:

– zwiększanie bezpieczeństwa naszych dzieci oraz ich psów na chodniku, przejściu dla pieszych, drodze lub w jej okolicy;
– zwiększanie bezpieczeństwa wszystkich nas podczas uczestnictwa w ruchy drogowym: rodziców, dziadków, rodziny, nauczycieli, sąsiadów, znajomych, i wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego;
– zwiększanie bezpieczeństwa pozostałych uczestników ruchu drogowego, noszenie odblasków daje możliwość bardzo wczesnego zauważenie i podjęcie prawidłowego działania przez kierowców, poruszających się po drogach osób lub psów znajdujących się na drodze lub w jej bezpośredniej okolicy.

Nie obyło się oczywiście bez udziału służb. W akcji pomagali funkcjonariusze Wydział Ruchu Drogowego bialskiej komendy na czele z podkomisarz Barbarą Salczyńską-Pyrchlą, oraz niezastąpieni druhowie z OSP Sidorki.

Zobacz Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach w Białej Podlaskiej.

reklama bialskie forum
Polub nas i obserwuj:
Rafał Kozak
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://www.bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.