Zabrał jednoślad żeby pojechać nim na zakupy

Zabrał jednoślad żeby pojechać nim na zakupy

Podzielcie się informacją

Policjanci międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież roweru oraz jazdę nim „na podwójnym gazie”. Mężczyznę ukarano dodatkowo za zakłócanie porządku. W rozmowie z policjantami „amator cudzego mienia” przyznał, że zabrał jednoślad żeby pojechać nim na zakupy. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Około północy dyżurny międzyrzeckiego komisariatu został powiadomiony o kradzieży roweru, jaka miała miejsce tuż przed zgłoszeniem. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wykorzystał fakt, iż jednoślad pozostawiony był w stojaku przed domem. Pokrzywdzony widział jak „amator cudzego mienia” nim odjeżdża, jednak nie zdążył go zatrzymać.Wartość strat oszacowana została na kwotę 550 złotych

W czasie wykonywanych w sprawie czynności mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny awanturującego się pod jednym ze sklepów. Tam zauważyli młodzieńca odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży jednośladu. Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec miasta. Policjanci zabezpieczyli też przy nim skradziony rower. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

20-latka zatrzymano do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że ukradł rower, by przyjechać nim na zakupy. Teraz odpowiadał będzie zarówno za kradzież jak też kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 20-latka ukarano również za zakłócenie porządku.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.