Zabezpieczyli 40 litrów zacieru, 20 litrów bimbru i aparaturę

Zabezpieczyli 40 litrów zacieru, 20 litrów bimbru i aparaturę

Podzielcie się informacją

We wtorek (28.12) policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli u 63-latka aparaturę do destylacji alkoholu, niemal 40-litrów zacieru oraz gotowy już produkt. Przypominamy! Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest także sprzedaż takiego alkoholu.

Bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ustalili, że 63-letni mieszkaniec miasta podejrzewany jest o nielegalną produkcję oraz sprzedaż alkoholu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili „klienta”, który zakupił nielegalny alkohol. Policjanci weszli również do wytypowanego mieszkania. Tam potwierdzili posiadane informacje.

W kuchni ujawnili „pracującą” aparaturę. Zabezpieczyli też niemal 40 litrów zacieru oraz niemal 20 litrów gotowego już produktu. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służy mu jedynie na własny użytek. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Przypominamy, że obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Mężczyzna będzie tez musiał pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.