Zabezpieczyli 1000 litrów alkoholu i aparaturę do jego produkcji

Zabezpieczyli 1000 litrów alkoholu i aparaturę do jego produkcji

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci terespolskiego komisariatu podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalnie działającą wytwórnie alkoholu. W prywatnym domu ujawnili nie mniej niż 1000 litrów gotowego produktu oraz 1300 litrów zacieru, a także aparatury gotowe do destylacji. Funkcjonariusze „przyłapali” 65-letniego właściciela posesji w trakcie wytwarzania trunku. 

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w gm. Terespol. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 65-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

W trakcie przeszukania całego domu funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli nie mniej niż 1000 litrów gotowego alkoholu różnego rodzaju, rozlanego do pojemników o różnych pojemnościach oraz 200 litrowe beczki z substratem (zacierem). Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwie kompletne aparatury służące do wyrobu bimbru.

W trakcie działań policjanci zabezpieczyli również ponad 5 tys. zł. w związku z podejrzeniem że pochodzą one ze sprzedaży alkoholu, natomiast na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli od 65-latka pieniądze w kwocie 30 tys. zł.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.