policja biała podlaska

Za zakupy płacił znalezioną kartą

Podzielcie się informacją

Za kradzież z włamaniem oraz usiłowanie odpowie 60-letni bialczanin. Mężczyzna podejrzany jest o kilkukrotne posłużenie się znalezioną kartą. „Amator cudzego mienia” zaprzestał dopiero po kolejnych nieudanych transakcjach. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca bieżącego roku do janowskiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy Rokitno. Kobieta oświadczyła, że nieznany sprawca wykorzystał jej zagubioną kartę bankomatową, dokonując kilku transakcji zbliżeniowych w placówkach handlowych na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że sprawca usiłował też zrealizować kolejne transakcje, jednak zostały one odrzucone. W wyniku działalności „amatora cudzego mienia” z konta zgłaszającej zniknęło około 100 złotych. Sprawą zajęli się policjanci zajmujący się Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy.

Funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 60-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W trakcie rozmowy z zatrzymującymi go funkcjonariuszami przyznał, że znalazł kartę, jednak nie zamierzał jej oddawać. Jeszcze tego samego dnia wykorzystał ją robiąc zakupy. Zaprzestał dopiero po kolejnych nieudanych transakcjach. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskał też zagubioną kartę.

Wczoraj 60-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd. Za czyny te grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.