Za pomocą portalu społecznościowego wyłudził ponad 3 tys. zł

Idźcie i siejcie ;)

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy włamując się na konta założone na portalach społecznościowych wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę. Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiła się 46-letnia mieszkanka miasta. Sprawca wykorzystując jej profil wyłudził od jej znajomych kwotę ponad 3 tys. zł. Apelujemy o rozwagę.

Wczoraj dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o oszustwie na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Kobieta oświadczyła, że nieznany sprawca włamał się na jej konto na portalu społecznościowym i powiązaną z nim pocztę. Za ich pomocą podając się za pokrzywdzoną wysłał do jej znajomych informację z prośbą o pomoc. Kobieta prosić w niej miała o szybki przelew. Prośbę tłumaczyła pracami trwającymi w  jej  banku i koniecznością szybkiej wpłaty pieniędzy. Obiecywała też szybki zwrot zobowiązań.

   Kiedy pokrzywdzona dowiedziała się o zdarzeniu i wysyłanych w jej imieniu wiadomościach umieściła na swoim profilu informacje o oszuście. Jednak część jej znajomych wcześniej  uwierzyła sprawcy przelewając za pomocą kodu BLIK łącznie ponad 3 tys. złotych. Teraz oszusta poszukują bialscy funkcjonariusze.

    Policjanci apelują o rozwagę przy obsłudze płatności internetowych, szczególnie nieautoryzowanych lub za pomocą kodów do kont internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny. Nie działajmy pod wpływem impulsu. W takich sytuacjach należy zadzwonić lub spotkać się z osobą, która do nas napisała i zweryfikować czy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.