Z ponad 2 promilami jechał tirem

Z ponad 2 promilami jechał tirem

Idźcie i siejcie ;)

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazał się 51-letni Białorusin, który z 2,3 promila w organizmie jechałem tirem krajową “2”. Na szczęście jego wyczyny zauważył jeden z kierowców, który zgłosił ten fakt funkcjonariuszom. Dodatkowo całe zdarzenie nagrał wideorejestratorem. Teraz białoruskim kierowcą zajmie się sąd.

Wczoraj około godz. 18:00 dyżurny bialskiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący samochodem ciężarowym jadący w stronę Terespola, stwarza zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego i według zgłaszającego jest nietrzeźwy. Kierowca jadącego za ciężarówką samochodu informował policjantów o aktualnym położeniu pojazdów. Przekazał również informację, gdy ciężarówka skręciła na parking przy stacji paliw na Al. Solidarności w Białej Podlaskiej. Cały czas też obserwował poczynania podróżującego tirem mężczyzny.

 

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Mundurowi ustalili, że za kierownicą MAN-a siedział 51-letni obywatel Białorusi. Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny silną woń spożytego alkoholu. Jego zachowanie świadczyło też o tym, że jest pijany. Przeprowadzone badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Urządzenie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci przeprowadzili u 51-latka badanie retrospektywne, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie, gdy mężczyzna kierował samochodem. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w „policyjnym areszcie”, dzisiaj usłyszy zarzuty. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego, który dodatkowo „rajd nietrzeźwego kierowcy” uwiecznił posiadanym rejestratorem.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bądźmy czujni i nie odwracajmy oczu, kiedy widzimy, że ktoś łamie przepisy lub podejrzanie się zachowuje. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.